Upíri na SjF

Dňa 4. mája 2022 sa na SjF UNIZA uskutočnila akcia s názvom "Strojárska kvapka krvi", ktorú zorganizovala študentská časť Akademického senátu Strojníckej fakulty.

Ponúklo sa 35 darcov a krv nakoniec mohlo darovať 26 z nich. Prejavili aj v tejto ťažkej dobe ochotu pomôcť druhému človeku – humanitu a altruizmus.

Ďakujeme preto spolu so zdravotníkmi z NTS za účasť na tejto akcii všetkým, ktorí sa na nej podieľali – DARCOM aj ORGANIZÁTOROM.

Tí, ktorí ste to teraz nestihli – môžete pomôcť nabudúce. A prečo darovať krv? Pretože každá kvapka – aj tá Vaša pomôže! Darovanie krvi je akousi maturitou života. Pomôžete úplne neznámemu, odkázanému na pomoc druhých. Darovaná krv sa spracuje na súčasti – červené krvinky a plazmu a pri pravidelnom darovaní aj na krvné doštičky. Teda jedným odberom môžete pomôcť 2 až 3 ľuďom a možno im aj zachránite život.

Vedenie SjF