Žilinská univerzita v Žiline - najlepšia slovenská technická univerzita v celosvetovom hodnotení Study Abroad Aide Ranking.

Naša univerzita sa umiestnila v rebríčku Study Abroad Aide Ranking na úžasnom 1172. mieste, z 8032 hodnotených univerzít z celého sveta. Zaradila sa tým medzi 15% najlepších univerzít sveta. Zo slovenských univerzít dostala lepšie hodnotenie už len Univerzita Komenského v Bratislave. Pri pohľade do rebríčka na umiestnenia slovenských univerzít vidieť, že naša univezita predbehla v hodnotení všetky zvyšné technické univerzity na Slovensku.

Všetky univerzity v tomto rebríčku musia byť akreditované a ponúkať bakalárske aj inžinierske študijné programy. Univerzity sú hodnotené aj na základe ďalších rôznorodých kritérií ako napríklad:

- oficiálna webová stránka univerzity

- poloha

- typ univerzity

- prijímacie stránky

- školné

- požadovaná úroveň znalosti angličtiny

- ponuka kurzov pre bakalárske a magisterské štúdium

Univerzity umiestnené na prvých 10 miestach sú: